Виховна робота
План заходів
Конспект заняття в різновікоій групі на тему: «Осінь в рідному краю»
Хід заняття
Коло привітання
Доброго ранку сонце
Доброго ранку небо
Доброго ранку земля
Доброго ранку усім нам.
Основна частина
Зараз ви почуєте розповідь - загадку Спробуйте відгадати, про який пори року піде мова. (Розповідь читається під музику П.П. Чайковського зі збірки "Пори року").
“У лісі шуршало листя, і здавалося, ніби хтось ходить під кленами і березами, і там, де пройде, листя червоніють і золотяться.
Тепер і не дізнаєшся рідного лісу, рідний галявини, рідного озера. Квіти зів'яли і засохли, трава пожовкла.
Всі були зайняті, всі готувалися до приходу зими. Птахи знімалися з місць і зграями летіли до теплим синім морів".
(Уривок з оповідання О. Іваненко "Спокійної ночі")
- Подивіться уважно на картинки і скажіть про який пори року ми будемо говорити?
- Правильно про осінь.
- Після якогось часу настає осінь?
- Розкажіть мені про прикмети осені.
(День став коротшим, на вулиці стало прохолодно, дерева скинули листя, птахи відлітають у теплі краї)
- Назвіть осінні місяці.
- Що відбувається восени у природі, у житті звірів і птахів?
- Що роблять люди в садах і городах?
(збирають урожай)
Гра «Овочі і фрукти»
Мета: закріпити знання овочів і фруктів.
(Потрібно зібрати овочі в кошик, а фрукти у вазу.)
- Молодці з цим завданням впоралися.
Физминутка «Листочки»
(Діти емітують політ осінніх листочків)
Бесіда про назви місяців.
Перший місяць осені - вересень у народі називають "златоцвіт, листопадник, хмурень".
- За що, як ви думаєте?
Подивіться календар спостережень за погодою у вересні.
- Чому хмурень? Поясніть.
- Чим радує нас вересень? Плодами в саду, на городі, в полі, лісі.
Кажуть: "Вересень птахів в дорогу квапить" Поясніть цю прислів'я.
- Які птахи відлітають від нас? (Ластівки, шпаки, граки, журавлі - комахоїдні).
Другий місяць осені - жовтень в народі називають "мокрохвост, ветродуй, грязник, листобой".
- Як ви думаєте, чому?
Подивіться календар спостережень за погодою в жовтні. Чи згодні ви з таким визначенням?
Останній місяць осені - листопад, який в народі називають "по - лузимник, льодовий коваль".
- Чому? Поясніть.
У листопаді замерзають калюжі і невеликі водойми. Якщо ви опинитеся на березі водойми в листопаді, коли на воді з'явився перший лід, ні в якому разі не наступайте на нього! Це дуже небезпечно, крига ще не дуже міцний і може проламатися.
У цей час летять водоплавні птахи. Які? (Качки, гуси, лебеді).
- Чому вони відлітають?
- Але й до нас прилітають птахи. Назвіть їх. (Снігурі, клесты).
- У лісі теж збирають врожай, а урожай чого?
(Правильно грибів)
Розкладаю картинки грибів.
(Називають їстівні і неїстівні гриби)
- Молодці і це ви знаєте.
- Хлопці, а як зимують дикі тварини в лісі?
(Ведмідь, їжак впадають в сплячку; заєць і білка змінюють шубку)
- А зараз візьміть по іграшці і розкажіть, як звірі готуються до зими.
Скоро прийде зима, сувора, сніжна. Прийде і запитає: "чи Всі ви готові до зустрічі зі мною?" Запитає ведмедя, зайця, їжака, лисицю, білку, вовка.
- Розкажіть, чим харчуються птахи взимку?
(насінням дерев, личинками під корою дерев)
- А ще годує птахів людина. Для цього він виготовляє годівниці.
- Давайте і ми виготовимо годівниці.
(разом з дітьми виготовити годівничку з тетропакетов)
- Дивіться, які цікаві годівниці у нас вийшли. Давайте прикріпимо їх до дерев.
„Цікавинки нашого квітника"
(заняття для дітей різновікової групи)
Програмовий зміст:
П.Р. Поглибити знання дітей про тісто,як матеріал для створення скульптур. Закріпити знання про властивості солоного тіста, вчити створювати композицію з двох предметів.
Х-Е. Продовжувати знайомити дітей з видом образотворчого мистецтва барельєфом; Вдосконалювати вміння характеризувати персонажів, знаходити для них відповідну міміку, інтонацію.
С-М. Виховувати бережне відношення до зроблених власноруч виробів та виробів інших дітей. Залучати до налагодження взаємодії з однолітками.
М.Р. Удосконалювати вміння описувати картини.
Е-Ц. Збагачувати внутрішній світ дитини позитивними емоціями.
К.Р. Розвивати цікавість, творчий політ фантазії, естетичний смак.
Ф.Р. Розвивати дрібні м’язи пальців рук, виховувати охайність, акуратність.
Матеріал: Іграшка-метелик, картки з зображенням метеликів та квітів різних кольорів, поливальниці, дощечки, стека, тісто готове, пензлики, фарби.
Підготовча робота: Екскурсія на квітник, розгляд квітів: жоржини, айстри, чорнобривці.
Хід заняття:
В групу залітає яскравий метелик (іграшка).
Метелик: Доброго дня, діти!
Вихователь: Метелику, звідки ти до нас прилетів? А чому ти прилетів саме до нас?
- Діти, метелик хоче, щоб ви показали йому свій квітничок. Ходімо покажемо
Діти діляться на дві підгрупи. Одна з них отримує картки з зображенням метеликів, друга - з зображенням квітів різних кольорів. „Метелики" та „Квіти" мають об'єднатися в пари за кольором. Ті, хто знайшов собі пару, беруться за руки.
Метелик злітає та сідає на жоржину.
Вихователь: Малята, на яку квітку сів метелик: на айстру чи жоржину?
Діти: На жоржину.
Вихователь: Дітки, метелику цікаво знати, чи в жоржини є стебло?
Діти: Так.
Вихователь: Покажіть, будь ласка, стебло, листя, квітку. Діти показують вказані вихователем частини рослини. Вихователь пропонує послухати вірш.
Всміхаються до сонечка
Осінні жоржини,
Червоні, жовті, білі
В них квіточки - голівки.
Вихователь: Давайте пограємо з цією квіткою.
Фізкультхвилинка (Повторити2-3 рази)
„Діти і квіти".
Ручки - листочки до сонечка тягнемо,
Як квіткою, голівкою вгору - вниз хитаємо.
За веселим метеликом швиденько злітаємо
І як він, на квіточку тихенько сідаємо.
Вихователь звертає увагу дітей, що за час гри метелик підлетів до інших квітів.
Вихователь: Як називаються ці квіти?
Діти: Чорнобривці.
Вихователь: Покажіть, де у них стебло, листочки. Діти показують частини рослин.
Вихователь: Ось такий наш квітничок. Розкажіть метелику, що росте на ньому.
Діти: Квіти.
Вихователь: Давайте ще раз назвемо метелику, які квіти ростуть на нашому квітнику.
Діти: Жоржини, айстри, чорнобривці.
Вихователь: Метелик не може знайти айстри. Покажемо йому білу айстру.
Діти показують метелику названу квітку та розповідають про неї. Метелик підлітає до квітки, роздивляється її та перелітає на червону айстру.
Вихователь: А тепер до якої квітки підлетів метелик?
Діти: До червоної айстри.
Вихователь: Які ж вони гарні! І скільки їх багато!
Вихователь читає вірш.
На квітнику яскравому
Айстри розцвітають.
Гарні айстрочки, духмяні
Різний колір мають.
Вихователь: Діти, якщо квіти мають різний колір, то назвати їх можна різноколірними. Давайте разом повторимо це слово.
Діти повторюють назване слово за вихователем.
Вихователь: Метелику, ти запам'ятав, як називаються квіти? Давайте з метеликом пограємо в гру.
Гра „Метелик і квіти".
Вихователь: А тепер про ці квіти послухайте чудовий вірш.
Чорнобривчики маленькі
Під осінь розцвітають.
Голівками яскравими
Малюків вітають.
Метелик: Мені дуже сподобались ваш квітник та квіти. Я обов'язково ще прилітатиму до вас в гості.
Вихователь: Неодмінно прилітай. А зараз, щоб тобі не було сумно, я пропоную діткам зліпити з тіста метеликів - друзів.
Для цього потрібно взяти шматок тіста та поділити його на декілька частин. З однієї частини зробимо лялечку, з іншої - крильця.
Діти ліплять метеликів з допомогою вихователя.
Вихователь: Після того, як ваші вироби підсохнуть, ми їх розмалюємо найяскравішими фарбами. А зараз, коли ми скінчили свою роботу, давайте запитаємо метелика, чи сподобались йому нові друзі - метелики.
Метелик дякує діткам та прощається з ними.
Українські вечорниці
Українські вечорниці" родинне свято для дітей різновікової, та старшої групи. Музична ігрова розвага за участю батьків.
Мета:
Формувати у дітей уяву про усну народну творчість, її жанри
Розвивати почуття гумору та вміння використовувати раніше отримані знання та навички
Виховувати інтерес до народної творчості, любов до рідного краю
Поглибити знання дітей про звичаї, народні ігри, загадки, скоромовки
Розвивати творчі здібності дітей – уміння виразно вірші, співати, танцювати
Виховувати повагу до традицій наших прапрадідів, почуття прекрасного
Ведуча:
Розвивайся, звеселяйся, моя рідно мово.
У барвінки зодягайся, моє щире слово!
Колосися житом в полі, піснею в оселі,
Щоб зростали наші діти мудрі та веселі!
Хлопчики:
Дітвора ми українська, хлопці та дівчата.
Хоч на зріст , ми ще маленькі та душа завзята!
Дівчатка:
Бо козацького ми роду, славних предків діти.
В дитсадку ми всі вчимося рідний край любити.
Хлопчики:
Ми малі, та всі ми друзі.
Ми одна родина.
А найбільша наша мати – рідна Україна.
Дівчатка:
Хоч мала я, невеличка, зате добре знаю,
Що край рідний – Україна, і її кохаю.
Діти:
Гостей дорогих ми вітаємо щиро,
Стрічаємо з хлібом, любов'ю і миром.
Ведуча:
Гей на наших вечорницях хто сумний – розвеселиться!
Співи, танці, небилиці – гарні будуть вечорниці!
(На сцену виходить Господиня)
Ведуча:
На околиці села, як то мовить билина,
Жила – була господиня, гарна тітонька Килина.
Біля хати, у саду діти гомоніли,
Розважалися малі, а тітонька раділа.
Вчила діток вишивати, і пісень співати.
Скоромовки говорити, гарно танцювати.
А ще тітка полюбляє – гостей зустрічати,
Пирогами та млинами радо пригощати!
То ж ходімо, малятоньки, та до тітки в хатоньку.
Будем грати, танцювати, гарні пісенькі співати!
Дівчатка:
1. Добрий вечір, вашій хаті, уклін господині.
Чи веселі вечорниці, в в нас на Україні?
2. Чули, тітка Килина – на вечорниці всіх склика!
3. Добрий вечір, тіточко, наша любо квіточко!
Тітка Килина:
Добрий вечір, дівоньки, мої ясні зіроньки!
Дівчатка:
Ти за нами сумувала?
Дівчаточок виглядала?
Тітка Килина:
Звісно, любі, я чекала, вам смачненьке готувала:
І варенички, й узвар, і чарівних трав відвар.
Тож проходьте в мою хату, превелику, пребагату.
Від зірниці до зірниці, хай лунають вечорниці!
Дівчатка:
Стрічайте з калачами, з великими, смачними.
Бо ми прийшли з піснями, піснями голосними.
Тітка Килина:
А де ж наші хлопці? (чути стукіт, лунає музика, йдуть хлопці)
Хлопці:
Добрий вечір!
Тітка Килина:
І вам, хлопці, вечір добрий!
Хлопці:
1. Йшли ми вулицею, чуєм – дівчата співають, та й вирішили зайти.
2. Ой дівчата-чарівниці, просіть, нас на вечорниці.
(Тихо лунає українська пісня. Діалог хлопчика і дівчинки).
Хлопець:
В тебе очі, як чорниці,
Чи прийти на вечорниці?
Дівчинка:
Не приходь, бо каже ненька,
я ще дуже молоденька.
Хлопець:
В тебе очі, як порічки.
Чи не підем ми до річки?
Дівчинка:
Ні не підем, каже ненька,
я ще дуже молоденька.
Хлопець:
В тебе очі – зорі неба,
чи прислать сватів до тебе?..
Дівчинка:
Насмішив! Ти ще маленький!
Йди додому, йди до неньки!
3 дівчинка:
А що дівчата, без нас не сумували, признавайтесь ?
1 дівчинка:
Ніхто і не збирався сумувати!
2 дівчинка:
От без музик троїстих, нам сумно, бо танцювати хочеться.
Тільки де ж музик нам узяти?...
Тітка Килина:
Не сумуйте, дівчата, зараз будуть вам музики!
(Запрошуємо батьків взяти музичні, шумові інструменти, та підіграти)
Гей, на наших вечорницях, хто сумний – розвеселиться.
Гей, музики, дужче грайте, нашу молодь звеселяйте!
Дівчинка:
А заграйте-но, музики, в мене гарні черевики,
Починайте скоріш грати, бо хочеться танцювати.
(Український народний танець «Ой лопнув обруч»). (Оркестр батьків – Танок дітей)
1 дівчинка:
Я притупну каблучками, в боки розведу руками,
Сплесну, вихром закружляю – черевики нові маю!
2 дівчинка:
А черевички не простенькі,
в них підківки золотенькі,
та й риплять, ступлю лиш крок,
так і просяться в танок.
3 дівчинка:
А ми взуєм черевички, підмалюєм личка.
І вам пісню заспіваєм, про ці черевички!
Пісня "Черевички" (всі діти, співаючи, танцюють)
Гоп, гоп, чики, чики, купив тато черевики.
Я піду у них на свято, танцюватиму завзято!
Тітка Килина:
Співали ви дзвінко, танцювали гарно, а тепер час перевірити, чи гострі ваші язички? Спробуйте швидко-швидко промовити скоромовки:
"Бабин біб розцвів у дощ – буде бабі біб у борщ."
"Бобер на березі з бобренятами бублики пік."
"Боронила борона по боронованому полю."
"Босий хлопець сіно косить, роса росить ноги босі."
"Був бик тупогуб, тупогубенький бичок. У білі бика губа тупа."
"Був господар, був господар, та й розгосподарився."
"У чотирьох черепашок четверо черепашенят."
"Не турбуйте курку – клює курка крупку."
Молодці, малята, насмішили тітоньку Килину. Ну а зараз, ми ваших батьків послухаємо!
"Мила милитись не вмiла.
Мама мило з рук не змила.
Мама милила умiло,
Мама з Мили мило змила."
"Бабрились в бруднiй баюрi
Два бобри брунатно-бурi:
– Правда, брате бобре, добре?
– Дуже добре, брате бобре!"
"Забажала жабка в жбанку
На базар везти сметанку.
Їжакам, і жукам у банки
Наливає жабка сметанки.
А коли розпродасть цілий жбанчик –
На зелений заробить жупанчик."
Інтегроване заняття в різновіковій групі на тему:
Подорож до лісу»
Мета: познайомити дітей з тваринами жарких країн. Уточнити знання дітей про дерева, свійських і диких тварин та їх дитинчат. Формувати у дітей граматичний лад мовлення: вживання прийменників, освіта прикметників. Виховувати інтерес до природи і бережне ставлення до неї.
Збагачення словника: горобинові грона, тварини жарких країн.
Активізація словника: назви домашніх тварин та їх дитинчат, їх житла; назва дерев.
Попередня робота: бесіди про домашніх та диких тварин, умови їх життя; читання художньої літератури, дидактичні ігри «Чия мама?», «Чий будиночок?», «З якого дерева листок?»; розглядання ілюстрацій; знайомство з природоохоронними знаками; словесні ігри.
Матеріал: картинки дерев (береза, дуб, ялина, горобина), листочки дерев, іграшки тварин (домашні, дикі тварини жарких країн); макети (Будинок, ліс, пальми); природоохоронні знаки.
Зміст організованої діяльності дітей
1. Організаційний момент
Вихователь: діти, ви любите подорожувати?
- А на чому можна подорожувати? (Поїздом, літаком, автобусом, машиною).
- Я пропоную вам вирушити в подорож у ліс.
- Ви згодні? (Відповіді дітей).
- Хлопці, але перш ніж відправитися в подорож у ліс, давайте підійдемо до знаків і пригадаємо правила поведінки в лісі.
Вихователь показує знаки: «Що цей знак означає?» (Діти відповідають).
- Молодці, ви знаєте як вести себе в лісі, щоб не нашкодити природі.
- Ви готові до подорожі?
- Діти, ми з вами поїдемо в ліс на машині, візьміть кермо і поїдемо: «Р-Р-р-р»:
По дорозі прямо ... їхали,
На гірку ... в'їхали,
З гірки ... з'їхали,
Прямо ... поїхали,
Через місток ... переїхали,
У ліс ... заїхали,
На галявину ... приїхали.
2. Основна частина.
- Водії приїхали в ліс, а в лісі ростуть такі красиві дерева!
- Діти, подумайте і скажіть, що є у дерева? (Корінь, стовбур, гілки, листя).
- Водії вирішили позмагатися, хто більше знає назв дерев.
(Вихователь виставляє картинки: ялина, дуб, береза, горобина).
- Як називається це дерево? (Ялинка).
- Як ви дізналися, що це ялина? (У цього дерева замість листя - голки).
- Скажіть назву цього дерева. (Береза).
- Як можна дізнатися березу? (У цього дерева білий стовбур).
- Хто впізнав це дерево? (Дуб).
- А чому ви думаєте, що це дуб? (У нього товстий, могутній стовбур).
- А це дерево ви знаєте? (Горобина).
- Як її можна дізнатися? (На цьому дереві ягоди червоні).
- Хлопці, на горобині ягоди висять гронами. Ось це грона горобини.
Повторіть, що це? (Грона).
3. Розвиваюча гра «З якого дерева листочок»
- Молодці, правильно назвали дерева.
А тепер давайте спробуємо дізнатися, з якого дерева листочок.
(Листя лежать на підлозі, діти визначають і підносять до дерева).
- Назвіть цей листочок. (Березовий).
- Як називається цей листочок? (Дубовий).
- А цей лист? (Горобиновий).
- А ця гілочка, як називається? (Ялинова).
- Молодці, хлопці, всі листочки знаєте. Поїдемо далі.
4. Гра «Допоможи тваринам знайти свій будинок»
Ось ми приїхали на лісову галявину, а тут зібралося багато різних тварин і не можуть знайти, хто, де живе.
(На килимі іграшки тварин: домашні, дикі тварини жарких країн).
- Хлопці, ви хочете допомогти тваринам знайти свій будинок? (Відповіді дітей).
Тоді расселите тварин туди, де вони живуть (Будинок, ліс, пальми).
(Діти виконують завдання).
- Як називають тварин, які живуть поряд з людиною? (Домашні).
- А чому їх називають свійськими? (Вони живуть поруч з людиною, він доглядає за ними, годує їх).
- Правильно, хлопці, людина турбується про домашніх тварин, а вони приносять йому користь.
- Людина будує для корови будинок, як він називається? (Корівник).
- А де живе кінь? (У стайні).
- А у собаки, як називається будиночок? (Будка)
- А де живуть коза і вівця? (У загоні).
- Хлопці, а де живуть дикі звірі? (У лісі).
- Чому їх називають дикими? (Вони живуть в лісі і самі добувають собі їжу).
- Правильно, хлопці, дикі звірі живуть у лісі, самі про себе дбають, добувають собі їжу і приносять лісу користь.
- Хлопці, як називається у білки будиночок? (Дупло).
- Де спить ведмідь? (У барлозі).
- У лисиці, який будиночок? (Норка).
- Хто живе в лігві? (Вовк).
- Хлопці, подивіться, у нас на галявині залишилися ще тварини.
Назвіть, хто залишився? (Тигр, жираф, бегемот, лев, слон).
- Як ви думаєте, де живуть ці тварини? (Відповіді дітей).
- Як їх називають? (Тварини жарких країн).
- А жити вони у нас будуть там, де стоять пальми.
Віднесіть тварин жарких країн до пальм.
- Ви молодці, хлопці, допомогли всім тваринам знайти свій будинок.
5. Гра «У кого хто?»
Вихователь: пропоную вам пограти в гру «хто кого?»
- Я буду називати доросле тварина, а ви його дитинча:
У корови ...- теля.
У кішки ...- кошеня.
У собаки ...- щеня.
У коня ...- лоша.
У кози ... - козеня.
У вівці ...- ягня.
У ведмедиці ...- ведмежа.
У ежихи ...- ежонок
У білки ... - білченя
У вовчиці ...- вовченя
У зайчихи ...- зайченя
У лисиці ...- лисеня
- Молодці, хлопці, добре знаєте тварин та їх дитинчат.
- А тепер нам пора повертатися в дитячий сад. Водії, візьміть кермо і поїхали:
По дорозі прямо ...- їхали,
На гірку ... в'їхали,
З гірки ... з'їхали.
Прямо ...поїхали,
Через місток ... переїхали,
В дитячий сад ...приїхали.
Сценарій свята 8-го березня
Хлопчики:
1. Знов починається весна!
Знов починаються дива.
Все оживає, все розцвітає
тепленький вітерець всіх звеселяє.
2. І музика весела лине
хай же їй не буде спину!
Всіх запрошуєм на свято
Час його вже розпочати.
(під звуки музики заходять хлопчики стають по залу, а потім забігають дівчатка, оббігають хлопчиків і зупиняються)
Ведуча:
Любі діти, гості наші
Знов весна нас всіх зібрала
Й по секрету нам сказала,
Що чарівність в ній від мами
І тому вона пригожа
Що на маму трошки схожа
Ну, а ми весну стрічаймо
І матусеньку вітаймо.
Ведуча:
Посміхніться! Тане сніг.
Щастя падає до ніг.
Сьогодні ваш весняний день
Квітів, сонця і пісень!
Хай теплом зігріє він
Дружби радісні хвилини,
Принесе як дар любов,
Посміхайтесь знов і знов!
Діти:
1. Теплий промінь березневий
Розбудив дзвінку весну
Ароматом квітів перших
День святковий огорнув
2. У восьмий березневий день
Весна святкує зранку
Струмок видзвонює
«дзень – дзень»
Наспівує пісень
3. Сьогодні сонячно цвіте
Усмішка на обличчях
і настрій в кожного росте
Пісень співати кличе.
4. Святково музикант сурмить
Сьогодні ж День жіночий
Нехай же в урочисту мить
в усіх засяють щастям очі!
5. Лиш перший з’явиться росток
Весною з – під землі
Вітають дружно всіх жінок
Дорослі і малі.
6. Весняний день – прозорий, голубий
Навколо ніжно пахне білим цвітом
Під вікнами туркочуть голуби
Щебечуть на подвір’ї жваві діти
Так може чарувати лиш весна
Після холодних місяців розлуки.
7. Дзвенить на вулицях сріблінь
неначе дзвоники: тінь – тінь
Спинись, прислухайся на мить
на річці крига аж дзвенить
І, мов проміння мерехтять
8. Весна – красна до нас іде
І за собою дзвін веде
А березень спиняється
І з усіма вітається.
9. Це все весна!
Вона прекрасна
Вона дарує всім любов!
Знов гріє сонце, небо ясне
Нехай так буде знов і знов
Ведуча:
- Що з весною настає?
Діти:
- Сніг у полі розтає.
Ведуча:
- А чому то так буває?
Діти:
- Сонце його припікає.
Ведуча:
- Що ж синіє на землі?
Діти:
- Ніжні проліски малі.
Ведуча:
- А у залі що бринить?
Діти:
- Хоровод веселий наш дзвенить.
Хоровод про весну
Ведуча:
Весною до нас приходить чудове свято 8 Березня . День, коли найтепліше слова та побажання линуть до усіх жінок.
і мені хочеться сказати:
Будьте здорові, щасливі, багаті.
хай сміх лунає в вашій хаті
Вітає вас щиро дитячий садок
Святковий концерт цей – від ваших діток.
Діти:
1. З весною приходить нам радісне свято
чекають його всі дорослі й малі
Це мамине свято бабусине свято
Жінок і дівчаток ми будем вітати.
2. Усмішками, квітами і подарунками
Гарними вчинками і поцілунками
3. Вітаємо ми друзі всіх
Сьогодні в цьому залі
Щасливі ми, що цього дня
Всі мами разом з нами
4. Вітаємо, вітаємо
Жінок всіх дорогих
Сьогодні всі ми знаємо
Найкращий день для них
Ведуча:
А зараз пісеньку весняну
Заспіваєм чимскоріш
Щоб всім нашим мамам
Стало веселіш
Хоровод
(До зали забігає карлсон)
Ведуча:
Годі, Карлсоне кружляти,
Зупинись, не метушись
Тебе не можна не впізнати
Ти до нас вже прилітав колись
Карлсон:
Усім – усім палкий привіт
Завжди я веселий та помітний
Дуже люблять мене діти
Ви малята піднімайтесь
З вами весело я потанцюю
Хоровод з карлсоном
Ведуча:
А чи знаєте малята, прилетів до нас карлсон не просто так.
А щоб мам, бабусь, вихователів та дівчаток із святом привітати
В подаруночок він приніс ось яку квіточку.
Карлсон:
Мені потрібну цю квіточку подарувати та забув кому.
Може матусям? Ні, їх багато, а квітка одна.
Може дівчаткам? Ні, їх теж багато.
А що ж робити?
Ведуча:
А знаєш Карлсоне, а твоя ж квітка чарівна. Вона вміє виконувати бажання. Подивися, що там написано. Давай відірвемо пелюсточку і прочитаємо
«Ми вітаємо всіх мам!».
Ведуча:
Яке найкраще слово в світі?
Раз мудрий запитав людей.
Ведуча:
«Здоров’я» - відповів так хворий.
Ведуча:
« Ні, молодість» - сказав старий.
Ведуча:
« Найкраще хліб» - жебрак говорить
Ведуча:
«Ні правда!» - обстоював мудрець
Ведуча:
Аж тут з кутечка
обізвалася сирітка
« Найкраще слово в світі «Мама!»
І всі сказали: «Мама! Так Мама»
Діти:
1. Матінко моя єдина!
Ти для мене цілий світ!
І хоч я мала дитина.
Хоч мені лиш кілька літ
Та тебе, матусю мила
Я кохаю над життя
І бажаю будь щаслива
Наче квітка весняна.
2. Мама – це радість!
Мама – це пісня!
Мама – це свято
Це сонячний світ.
3. Мамо, добре, що ти є -
Ніжне сонечко моє!
Від твоєї теплоти
Так і хочеться рости…
4. Найгарніша, найдобріша,
Я люблю тебе найбільше
І коли дорослим стану
Теж любити не перестану!
5. Бо ріднішої, ніж ти
В цілім світі не знайти
Добре мамо, що ти є -
Тепле сонечко моє
6. Жіночий день – весняне свято
Краси усмішок і пісень
Свою матусю я і тато
Готові на руках носить весь день
7. Мамо, люба мамочко
Ти тепліша сонечка
Найдорожча в світі ти
Кажуть син і донечка
8. З днем святковим радісно
Маму привітаємо
У дарунок лагідно
Пісню заспіваємо.
Пісня про маму
Ведуча:
Ще одна мрія кожної матусі -
Щоб поруч був лицар
Чи принц - за бажанням
Перенесемось для цього крізь віки
Щоб до королівського палацу потрапили «Ви» (відриває пелюсточку)
Танок «Менует»
Хлопчики:
1. Мами, сестрички, бабусі
Вітаємо з жіночим днем!
І від хлопчиків сьогодні
Обіцяння ми даєм:
2. Не битися і не шуміти
Не зазнаватися і не грубити
Слухати в усьому маму
Вранці, вдень і вечорами
Та не тільки їй одній
Ще бабусі дорогій.
Ведуча:
А яке бажання у наступної пелюстки
«Вітання бабусям»
Діти:
1. Рідні бабусі, ми ваші внучата
Радісне з вами наше свято стрічати.
2. Дарувати всім бабусям
маєм добру звичку
спиці, хусточку, клубочки
З вовни рукавички
3. Але краще дарувати
Не клубок, не паличку
Піднесіть бабусям рідним
Обруч і скакалочку
4. Чи метелика живого
Кульку на мотузці
Курс «Уроки карате»
Олівці в коробці
5. Подаруйте окуляри
Якщо є потреба
Телефон і телескоп
Щоб вивчати небо
6. І тоді всі наші рідні
Стануть дивуватись
Як про мрії заповітні
Ви могли дізнатись
Ведуча:
Ой, бабусеньки рідненькі
Чарівниченьки любенькі
Для вас ми потанцюємо
Із святом привітаємо
Танок «Рушник»
Ведуча:
А ця пелюсточка приготувала вітання нашим любим дівчаткам.
Хлопчики:
1. Без дівчаток сумно нам
Це ми добре знаєм
Як вони всміхнуться нам
Зразу оживаєм.
2. Без дівчаток все не так
І не так цікаво
Ніби влітку сніг мете
Й не потрібна слава.
3. Дорогі наші дівчатка
Зі святом вас вітаємо
І усякого добра
Щиро вам бажаємо
Ведуча:
Дійсно наші дівчатка гарненькі та лагідні. А цю красу потрібно завжди оберігати. Тож на захист стануть справжні чоловіки. А щоб такими чоловіками стати, потрібно в армії побувати. А зараз подивимося, як приготувалися до армії наші хлопчики.
Танок хлопчиків
Ведуча:
На наступній пелюсточці заховалося бажання хлопчиків. « Пограти в ігри з дівчатками»
Ігри:
1. «Прикрась матусю»
2. «Перенеси бабусині покупки»
Ведуча:
Відриває пелюстку.
До тата можна підійти з проханням
Сходити на каток, рибалку, малювати
Татусь у всьому замінити зможе маму
Крім одного. Про це наступний номер.
Танок з лялькою
Ведуча:
Карлсоне поглянь у тебе залишилася остання пелюсточка. Давай загадаємо з тобою найбільше бажання усіх дітей на планеті: «Щоб усі жінки, матусі, бабусі, сестрички,
Тітоньки – були здорові та щасливі»
Фінал
Ведуча:
Вже завершилося свято
Час усім відпочивати -
Виконавцям, глядачам
Хай щастить матусі Вам!
Хлопчики:
1. Знов починається весна!
Знов починаються дива.
Все оживає, все розцвітає
тепленький вітерець всіх звеселяє.
2. І музика весела лине
хай же їй не буде спину!
Всіх запрошуєм на свято
Час його вже розпочати.
3. Теплий промінь березневий
Розбудив дзвінку весну
Ароматом квітів перших
День святковий огорнув
4. У восьмий березневий день
Весна святкує зранку
Струмок видзвонює
«дзень – дзень»
Наспівує пісень
5. Сьогодні сонячно цвіте
Усмішка на обличчях
і настрій в кожного росте
Пісень співати кличе.
6. Святково музикант сурмить
Сьогодні ж День жіночий
Нехай же в урочисту мить
в усіх засяють щастям очі!
7. Лиш перший з’явиться росток
Весною з – під землі
Вітають дружно всіх жінок
Дорослі і малі.
8. Весняний день – прозорий, голубий
Навколо ніжно пахне білим цвітом
Під вікнами туркочуть голуби
Щебечуть на подвір’ї жваві діти
Так може чарувати лиш весна
Після холодних місяців розлуки.
9. Дзвенить на вулицях сріблінь
неначе дзвоники: тінь – тінь
Спинись, прислухайся на мить
на річці крига аж дзвенить
І, мов проміння мерехтять
10. Весна – красна до нас іде
І за собою дзвін веде
А березень спиняється
І з усіма вітається.
11. Це все весна!
Вона прекрасна
Вона дарує всім любов!
Знов гріє сонце, небо ясне
Нехай так буде знов і знов
12 З весною приходить нам радісне свято
чекають його всі дорослі й малі
Це мамине свято бабусине свято
Жінок і дівчаток ми будем вітати.
13 Усмішками, квітами і подарунками
Гарними вчинками і поцілунками
14 Вітаємо ми друзі всіх
Сьогодні в цьому залі
Щасливі ми, що цього дня
Всі мами разом з нами
16. Вітаємо, вітаємо
Жінок всіх дорогих
Сьогодні всі ми знаємо
Найкращий день для них
Карлсон:
Усім – усім палкий привіт
Завжди я веселий та помітний
Дуже люблять мене діти
Ви малята піднімайтесь
З вами весело я потанцюю
Карлсон:
Мені потрібну цю квіточку подарувати та забув кому.
Може матусям? Ні, їх багато, а квітка одна.
Може дівчаткам? Ні, їх теж багато.
А що ж робити?
17. Матінко моя єдина!
Ти для мене цілий світ!
І хоч я мала дитина.
Хоч мені лиш кілька літ
Та тебе, матусю мила
Я кохаю над життя
І бажаю будь щаслива
Наче квітка весняна.
18. Мама – це радість!
Мама – це пісня!
Мама – це свято
Це сонячний світ.
19. Мамо, добре, що ти є -
Ніжне сонечко моє!
Від твоєї теплоти
Так і хочеться рости…
20. Найгарніша, найдобріша,
Я люблю тебе найбільше
І коли дорослим стану
Теж любити не перестану!
21. Бо ріднішої, ніж ти
В цілім світі не знайти
Добре мамо, що ти є -
Тепле сонечко моє
22. Жіночий день – весняне свято
Краси усмішок і пісень
Свою матусю я і тато
Готові на руках носить весь день
23. Мамо, люба мамочко
Ти тепліша сонечка
Найдорожча в світі ти
Кажуть син і донечка
24. З днем святковим радісно
Маму привітаємо
У дарунок лагідно
Пісню заспіваємо.
Хлопчики:
25. Мами, сестрички, бабусі
Вітаємо з жіночим днем!
І від хлопчиків сьогодні
Обіцяння ми даєм:
26. Не битися і не шуміти
Не зазнаватися і не грубити
Слухати в усьому маму
Вранці, вдень і вечорами
Та не тільки їй одній
Ще бабусі дорогій.
27. Рідні бабусі, ми ваші внучата
Радісне з вами наше свято стрічати.
28. Дарувати всім бабусям
маєм добру звичку
спиці, хусточку, клубочки
З вовни рукавички
29. Але краще дарувати
Не клубок, не паличку
Піднесіть бабусям рідним
Обруч і скакалочку
30. Чи метелика живого
Кульку на мотузці
Курс «Уроки карате»
Олівці в коробці
31. Подаруйте окуляри
Якщо є потреба
Телефон і телескоп
Щоб вивчати небо
32. І тоді всі наші рідні
Стануть дивуватись
Як про мрії заповітні
Ви могли дізнатись
33. Без дівчаток сумно нам
Це ми добре знаєм
Як вони всміхнуться нам
Зразу оживаєм.
34. Без дівчаток все не так
І не так цікаво
Ніби влітку сніг мете
Й не потрібна слава.
35. Дорогі наші дівчатка
Зі святом вас вітаємо
І усякого добра
Щиро вам бажаємо
Подорож по казках з дітьми середньої групи
Хід заняття:
Казковий лісовий містечко. Під музику «Голубий вагон» діти входять в ігрову кімнату. Сідають на стільчики (імпровізований потяг) і співають перший куплет пісні «Блакитний вагон».
Вихователь. Ось і перша зупинка нашого з вами подорожі. Вона називається «Поляна загадок». А загадки не прості, вони всі з казок. Зараз ми подивимося, чи добре ви знаєте казки.
А дорога далека, а кошик нелегка!
Сісти б на пеньок, б з'їсти пиріжок.
Діти. «Маша і ведмідь»
Вихователь. Ах ти, Петя-простота,
Схибив трохи.
Не послухався кота,
Визирнув у віконце.
Діти. «Кіт, півень і лисиця»
Вихователь. Красна дівчина сумна, їй не подобається весна, їй на сонце тяжко, сльози ллє бідолаха.
Діти. «Снігуронька»
Вихователь. Немає ні річки, ні ставу де води напитися
Дуже смачна вода в ямці з копитця.
Діти. «Сестриця Оленка та братик Іванко»
Вихователь. Відчинили двері козенята, і пропали всі кудись.
Діти. «Вовк і семеро козенят».
Вихователь. Бачу, знаєте ви казки добре, але ми можемо продовжити шлях, лише в тому випадку, якщо дізнаємося з якої казки прийшли до нас ці герої.
Показується ляльковий театр за казкою «Лисиця, заєць і півень»
Вихователь. Як називається ця казка?
Діти. «Лисиця, заєць і півень»
Вихователь Шлях відкритий, і ми можемо продовжити свій шлях у казковий лісовий містечко.
Діти виконують другий куплет пісні «Блакитний вагон».
Поїзд зупиняється (музика закінчується, діти виходять і йдуть до лісу). Звучить фонограма лісу.
Вихователь. Подивіться-но, хлопці,
В ліс зелений ми прийшли
І кошики з кузовками
Ми з собою принесли.
Ми походимо по полянкам,
По доріжках ми підемо,
Ми розглянемо все на світі,
Цікаве знайдемо.
Світить сонце на узліссі
Пташки весело співають
Ну а в озері жаби розвеселі живуть.
Діти підходять до озера.
Вихователь. Подивіться-но кораблик
Він красивий і быстрокрыл
З якої це казки
До нас кораблик раптом приплив?
Діти. З казки «Про козленке, який умів рахувати до десяти».
Вихователь. А щоб ви згадали героїв цієї казки, розумний козеня надіслав нам їх ось на цьому пароплаві.
Вихователь показує картину, на якій зображені герої казки і уточнює, що в казці жили: Козеня, Теля, Корова, Бик, Кінь, Свиня, Баран, Півень, Кіт і Пес.
Вихователь. На попередніх заняттях ми з вами ліпили тварин, і щоб казка знову ожила, давайте подивимося, чи всі тварини у нас є для казки. Кого не вистачає?
Діти. Козеня
Вихователь. Так, хлопці, козеня. Щоб пограти в казку, нам потрібно зліпити козеня. Зараз я вам розповім, як треба це зробити.
Візьмемо шматок пластиліну, який розділимо на кілька частин. Ноги і тулуб зліпимо з одного великого шматка, голову і шию з шматка поменше, а з двох маленьких кульок зліпимо рогу.
Розкачуємо стовпчик, згинаємо його дугою, потім, опущені вниз кінчики розрізаємо стеком, і розсовуємо, щоб стійко стояв, загладжує пальцями ноги, потім відтягаємо пальчиками хвостик. Тулуб і ноги готові.
Беремо другий шматочок поменше і ліпимо голову, витягуємо вушка і борідку. У нас залишилося дві кульки, з яких ми зробимо рогу. Заготовки готові. Тепер зберемо все в одне ціле. Місця з'єднання загладжуємо пальчиками. Ось такий пустотливий у нас вийшов козеня.
Вихователь. Хлопці, ви молодці! Тепер всі герої цієї казки хочуть з вами погратися.
Драматизація А. Прейсен «Про козеня, який умів рахувати до десяти»
(після драматизації діти ставлять іграшки на кораблик)
Вихователь. Діти, нам пора повертатися з казки додому.
Пливи кораблик в казку
По річках і морях
Нехай попутний вітерець
Несе тебе до друзів.
Конспект заняття для середньої групи НА ТЕМУ: "ПОМАРАНЧЕВЕ СОНЕЧКО"
Хід уроку:
Вихователь створює загадковий момент: показує коробку, в якій щось знаходиться. Діти можуть висунути свої припущення.
- Малята, відгадайте загадку і ви дізнаєтеся, що в середині.
Сонечко маленьке,
Кисло –солоденьке.
На частинки поділю
Своїх друзів пригощу.
Здогадалися, що це?
Корисне, з вітаміном “С”?
Діти відгадують – Апельсин. А чи знаєте ви, як апельсин потрапляє до нас? Подивіться на екран. - Яку форму має апельсин. (Він круглий) Чому ви вважаєте, що він круглий, а не квадратний? (Може котитися, немає кутів)
- Який колір має апельсин? (Помаранчевий) Давайте намалюємо апельсин. Тільки в нас немає помаранчевого кольору. Як ми можемо отримати цей колір? (Припущення дітей) Діти, шляхом змішування фарб на палітрі червоного і жовтого кольорів, отримують помаранчевий колір і малюють апельсин прийомом штампування.
- Малята, апельсин має звук? Потрясіть його біля вушок, може він дзвенить? (Ні) Апельсин не має звука.
Погладьте пальчиками апельсин – який він? (Шаршавий, на шкірці невеликі «пагорбки», має нерівну поверхню)
Фізкультхвилинка
Ми ділили апельсин.
Нас багато – він один.
Перша скибка їжаку –
Йому дуже до смаку…
Друга скибка для стрижа –
Нам він птаха не чужа.
Ці ось дві – для кошенят,
А оті – для каченят.
І остання для бобра –
Хай сміливо забира.
Ну, а вовк спішить дарма:
Що було – того нема…
Він на нас сердитий – ах!
Всі ховаймось по кущах…
- Як ви вважаєте, апельсин тоне у воді чи ні? (Припущення дітей) Ми це зараз дізнаємося. Тільки спочатку скажіть, будь ласка, для чого людям надягають плавальний жилет, коли вони йдуть плавати? (Щоб не потонути) Так ось, шкірка у апельсина – це теж саме, що для людини плавальний жилет. Ось дивіться.
Вихователь опускає апельсин у воду.
Висновок. Шкірка апельсина захищає його і він не тоне у воді.
- Я раніше очистила апельсин від шкірки. Тепер опускаю його у воду. Що відбулося з апельсином. (Він потонув) - Шкірка апельсина не тільки захищає його. Ось погляньте на екран. Перегляд слайдів
- А ще із шкірки апельсина можна приготувати апельсинове масло. В мене є пляшечка з апельсиновим маслом. Понюхайте. Чим пахне?
Малята, ось є шкірка. Як же з неї добути апельсинове масло? (Припущення дітей) Давайте спробуємо придавити шкірку на чистий папірець.
Вихователь видавлює крапельку масла на папір. А щоб перевірити чи це дійсно апельсинове масло, ми зробимо ось що… Пригадайте коли мама наливає в сковорідку олію і ставить на вогонь, що відбувається? Олія шкварчить, тріщить. Тож давайте і ми перевіримо чи це є масло за допомогою вогню. Вмощуйтеся зручно. Я запалюю свічку і видавлюю крапельку рідини зі шкірки на вогонь. Що відбувається? Ми чуємо потріскування - значить це масло. Такий дослід потрібно проводити тільки з дорослими. Чому? (Відповіді дітей)
- Як ви вважаєте, що в середині апельсина? (Насіннячко, м’якоть, сік) Як можна отримати сік? (Відповіді дітей) Давайте з вами спробуємо вижати сік.
Вихователь з дітьми вижимають сік з апельсина. Вихователь звертає увагу на те, скільки соку вийшло з одного апельсина.
- Сік: корисний, кисло-солодкий, смачний, поживний, вітамінний, яскравий, запашний. Так, сік дуже корисний всім – і здоровим, і хворим. В ньому є вітамін С, який підтримує наш імунітет від хвороб.
В апельсині вітаміни
І поживні речовини.
Їжте діти апельсини,
Будете здорові й сильні